iKatastr

1.3. Vyjádření ředitele odboru správy dat ČÚZK, Ing. Petra Kokeše ke zkrácenému výpisu:

“pro přístup do Nahlížení prostřednictvím externích systémů je určen pouze tento zjednodušený výpis. Jiné napojení externích aplikací na Nahlížení do KN ČÚZK neakceptuje. ČÚZK funkcionalitu aplikace Nahlížení do KN změnil s ohledem na bezpečnost a zatížení systému. Kromě toho jsme obdrželi i negativní reakce vlastníků, kteří poukazují na přílišné zjednodušování přístupu k informacím z KN.

Nedá se vyloučit, že v budoucnu dojde k omezení, případně vypnutí, i tohoto zjednodušeného výpisu.”

 

24.2. Podmínky používání nahlížení

prosím přečtěte si podmínky používání nahlížení zde: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/Napoveda/index.htm?id=idh_podminkyuzivaniaplikace

 

22.2. Omezení výpisu.

Vážení uživatelé,  ČÚZK zrušil úplný výpis a poskytuje pouze jeho omezenou  formu, ani níže uvedený způsob – přístup přes RUIAN VDP  už neposkytuje plný výpis. Přesné důvody tohoto kroku  mi nejsou známé. Pevně věřím, že dojde k časem k opětovnému zprovoznění plného výpisu, resp. k revizi tohoto nešťastného kroku. Úplný výpis je k dispozici pouze přes aplikaci  ČÚZK http://nahlizenidokn.cuzk.cz/.

 

17.2. Výpadek/ omezení  provozu
Obecný dotaz do mapy katastru funguje v omezeném režimu, toto omezení  je způsobeno na straně poskytovatele služby ČÚZK. Pokud chcete původní úplný výpis postupujte následovně (aplikace byla aktualizována, proveďte znovu načtení nové verze ikatastr.cz stisknutím CTRL + F5):

1. klikněte co nejblíže číslu  parcely  nebo budovy, tímto se zobrazí úplný výpis :
parcelaklik
budovaklik

 

2. Úplný výpis je k dispozici pokud se zobrazí základní informace o parcele/budově v pravo.  Zde můžete také kliknout:
ramecek
3. zobrazí se údaje o vlastnictví z RUIAN a kliknout na “Údaje o vlastnictví”.

vlastnictvi

 

 

Stanislav

 

 

Upozornění: Veškeré údaje jsou přebírány ze zdrojů ČÚZK, resp. z podkladových map příslušných poskytovatelů otevřených dat. Prosím o pochopení, že se správností/nesprávností  údajů iktastr.cz nemůže nic dělat, neboť je pouze ‘čte’ od příslušných ‘autorit’ a nemá oprávnění je jakkoli měnit.

 

Následující informace se týkají webové aplikace iKatastr dostupné na adrese : www.ikatastr.cz

Legenda k barvám  věcných břemen zde

 iKatastr.cz umožňuje nahlížení do katastru  nemovitosti ČR pomocí identifikace parcely resp. budovy v mapě. Dále zobrazuje přídavné vrstvy pro doplnění kontextu polohy.Např. povodňové mapy, základní mapu ČR (ZABAGED), kontaminovaná místa apod..

Přestože existují samostatné aplikace iKatastru pro jednotlivá mobilní zařízení, je iKatastr.cz také optimalizován pro Android a jine moderní touch zařízení.  Pokud si uživatel najede např. v prohlížeči v Androidu  na stranku www.iKatastr.cz ,přepne se mu v případě mobilního zařízení stránka na ikatastrM.htm. Tato verze je zjednodušená, využívá optimalizované Google Mapy v3, umožňuje lokalizovat podle GPS  a také vyhledat podle adresy.

Ovládáni  mapy: Po načtení úvodní mapy si můžete  kolečkem myši mapu přiblížit, popř. stisknutím levého tlačítka a jeho podržením mapou posunovat do stran.

Základní vrstvy se zobrazují vždy, ale může být zobrazena pouze jedna z nich. Vrstvy si můžete zapínat a vypínat, nelze ovšem měnit jejich pořadí, transparentnost, popř. přidávat další.

Vyhledávání podle adresy:V levém horním rohu naleznete vstupní kontrolku pro zadání adresy. Zadejte ulice , město, Czech Republic  a stiskněte Enter nebo klikněte na tlačítko “Hledat”. Takto se můžete velice rychle dostat přímo na požadované místo, popř do těsné blízkosti.

Ikony :V mapě se můžete ikonkami v levém horním rohu  dostat na celý výřez ČR (šipka nahoru), zpět, popř. dopředu využijete přimo prostřednictvím tlačítek vašeho prohlížeče pro “Zpět” a “Dopředu”

Lokalizace: Pokud váš prohlížeč podporuje lokalizaci podle připojení zobrazí se vám tlačítko “lokalizovat”. Po jeho stisknutí se většinou prohlížeč zeptá, zda-li chcete povolit sdílení lokalizace. Po potvrzení vás přenese mapa na území, kde jste byli lokalizovaní. Ne žzdy tato funkce lokalizuje správně.

Linka na mapu: Aktualní polohu si můžete uložit jako odkaz na stránku přímo z adresy mapy, kde se zaznamenává aktuální pozice a naposledy stisknutý bod. To je vhodné např. pro posílání přátelům odkazy na zajimavé objekty, parcely apod.

Dotazování na katastr:Pokud se přiblížíte na dostatečnou úroveň – například na úroveň ulic, automaticky se vám začne zobrazovat katastrální mapa a můžete kliknout do parcely/budovy pro zobrazení informací. Ty se zobrazuji v novém okně. Podle toho jak máte nastavený prohlížeč můž být toto okno nové nebo v záložce.

Na závěr: Snahou bylo udělat rychlou, jednoduchou aplikaci bez zbytečných reklam, průtahů nebo zbytečného klikání. Věřím, že Vám tato aplikace pomůže pro rychlou a základní orientaci v katastru nemovitosti. Samozřejmě je nutné brát v úvahu, že všechny informace jsou bez záruky  aktuálnosti a přesnosti a vždy je třeba pro seriózní zjištění stavu v KN kontaktovat příslušný katastrální úřad.

Stanislav

P.S. Na této stránce můžete také napsat do komentářů své postřehy, připomínky popř. sdělit nalezené chyby.

83 Responses to iKatastr

 1. stanok says:

  Aplikace se mě moc líbí, leč bez myšího kolečka (notebook) nepoužitelná, skrzevá nemožnost zoomování (a přepisovat hodnotu v url se mi fakt nechce)

 2. Petr R. says:

  Dobry den, chtel bych se zeptat jestli u tehle aplikace planujete take port na NOKIA s OS Symbian?

 3. martin says:

  Dobry den,

  je zde nějaká zjednodušená možnost tisku?

 4. JP77 says:

  souřadnice nad mapou jsou přehozené, nejdříve se píše zeměpisná šířka (úhel od rovníku) potom zeměpisná délka (úhel od Greenwichského poledníku)

 5. JP36 says:

  V mapě na urovni katastru se objevují jakási jména bez určení jejich významu, v nápovědi nejsou zmíněna. Chybí tlačítko LEGENDA s vysvětlivkama k znakům katastrální mapy.

 6. martin says:

  Neplánujete možnost tisku do PDF?

 7. Markéta Oberreiterová says:

  Chci se zeptat. Na ROZŠÍŘENÉ mapě, se mi nic nezobrazí, pokud kliknu na – Maloplošné chráněné území, Přírodní Parky, Zonace…. Přestože jsem to zkoušla tam, kde určitě musí být NP (Krkonoše atd.) Je chyba někde u mě nebo?
  Potřebuji totiž pro klienta v práci vyhledat informace o pozemku. Ale nic se mi nezobrazí, přestože při rozkliknutí informací o parcele je zde psáno – chráněné území.
  Děkuji za odpověď.

  • Stanislav says:

   Dobry den, dekuji, omlouvam se za pozdni odpoved.
   na iKatastr.cz je uz jen zakladni mapa, ostatni mapy nebyly udrozovane a pokud poskytovatel sluzby zmenil adresu nebo nastaveni sluzby, mapy prestaly fungovat.
   POkud by Vam cokoli nefungovalo na mape zakladni, prosim o upozorneni.

 8. Dobrý den,
  již pár dní nefunguje vyhledávání podle adresy. Zkoušel jsem to z více počítačů i z macbooku.

  Je to chyba na straně provozovatele, nějakého prohlížeče nebo se jedná jen o dočasný problém?

  Šperka

  • Stanislav says:

   Dekuji za upozorneni, opraveno, udelejte si refresh prohlizece a melo by vse fungovat. Odstarnil jsem take jine mapy krome zakladni, ktere nebyly udrzovany a neposkytovaly potrebne udaje.

 9. Jiří Štěrba says:

  Nefungovalo mi také vyhledávání, tak jsme zabrousil sem a netušil jsem, že pomůže taková jednoduchá věc…:) Každopádně díky změně mapového podkladu je nyní načítání výrazně svižnější, díky!!

 10. Stanislav says:

  :) dekuji za pozitivni ohlas …

 11. Dobrý den, chtěla jsem požádat o informaci, proč se některé firmy v mapě zobrazují a jiné ne? Jakým způsobem se dá firma zařadit?

 12. Marcel Vozák says:

  Dobrý den,
  nezobrazují se povodňové zóny. Proč?

  • Stanislav says:

   Pridal jsem vrstvu “Zaplavy” do zakladni mapy, udelejte si prosim refresh stranky, Vrstvu “Zaplavy” najdete nad vrstvou Zabaged

   • pepa says:

    Dobrý den.
    Moc děkuji za iKatastr. Vůbec nevím, co bych bez této služby dělal!!!
    Řeším aktivně nákup nemovitosti a bez této aplikace bych se neobešel.
    Skvělá práce!!!

    DOTAZ: cca 14 dní nefunguje vrstva ZÁPLAVY – nepomohl ani refresh, ani vymazání historie a cookies. Nyní nejde ani v aplikaci na Androidu.
    Díky za info.
    P.

   • Stanislav says:

    diky za informaci, uz jedou. Server byl pretizen.

   • Tomáš says:

    Dobrý den,
    bezva aplikace. Navíc bonus – vrstva zaplavy je dobrá. Jen by to chtělo nějakou legendu ke šrafám (nikde jsem nenašel)… Rovněž tak u vrstvy břemen.

 13. Tomáš says:

  Dobrý den,

  Měření vzdáleností a plochy neodpovídá realitě, asi problém po aktualizaci.

 14. Karel says:

  Dobrý den
  ikatastr nekomunikuje, nezobrazuje mapu, při zapsání ulice a města do horní lišty se vyskytne be spodní liště infoo, že na stránce se vyskytla chyba …
  Děkuji.
  KH

  • Stanislav says:

   Dobry den,
   prosim udelejte si reload (resp refresh) stranky – muzete pouzit klavesy Ctrl+F5 , ktery prohlizec pouzivate ? bohuzel nemohu navodit.V poslednich dnech probihaly na webu zmeny, ale aplikace dle vseho jede.

 15. Kuba says:

  Dobrá práce.
  Přimlouval bych se také za možnost tisku. Nejlépe do obrázku (PNG)

 16. hanoj says:

  Dekuji za dobrou web app. Neslo by vratit vrstvy s popisem parcel a domu jako moznost? Tam kde neni DKM je orientace v podkladu velmi omezena.

 17. Josef says:

  Prosím, nejdou vrstvy záplavy. Ani na webu ani v app.
  Díky

 18. Dobrý den,
  můžete, prosím, používat pro WMS KN místo současné adresy http://wms.cuzk.cz/wms.asp adresu http://services.cuzk.cz/wms/wms.asp? Ta původní je sice přesměrovaná na aktuální, ale snažíme se postupně stará volání omezovat.
  Děkuji
  J. Veselý

 19. Jan says:

  dobrý den, díky moc za užitečné stránky… potřeboval bych zjistit co znamenají jednotlivé barvy ve vrstvě “záplavy”…. nikde jsem nenašel legendu nebo odkaz odkud jsou tato data brána, kde bych to mohl vyčíst,
  díky

 20. Mata says:

  Dobry den, pri nahlade zaplavy sa objavuje zelena plocha s ciernymi pasikmi a bielo-modra plocha s cervenymi pasikmi. Ako tomu mam rozumiet? Nenalsa som nikde vysvetlivky…

 21. lukas says:

  iKatastr pouzivam rad a casto, ale kdyz jsem nekde v terenu, je iKatastr uplne nepouzitelny…
  Na telefonu proste nelze opsat kontrolni kod.
  Jze to resit?
  dekuji
  L*

  • Stanislav says:

   potreboval bych nejaky screenshot a na jakem displeji se to nedari zadat(rozmery)… nemuzu navodit. Zadavani kodu je obycejna webova stranka, ta by mela jit zmensit…

 22. Marek Konecny says:

  Dobry den,
  stranky iKatastr jsou naprosto genialni napad, usetri neuveritelne mnozstvi casu.
  Jenom drobnost, slo by prosim zvetsit pismo pro parcelni cislo? Nevim jestli v jinych prohlizecich je to stejne, ale ve FF je parcelni cislo citelne az pri velkem priblizeni a pak nejsou videt okolni parcely.
  dik
  Marek Konecny

 23. Zdenda says:

  Proč při přiblížení je mapa rozmazaná a kostičkovaná? Před tím to tak nebylo a byla to krásně detailní letecká mapa.

 24. Zdravím, měl bych námět, vyhledávání dle GPS ? Co vy na to ?

 25. V posledních dnech byla aplikace katastr smazána a místo ní jsou jen OSM mapy. Bude ikatastr zase obnoven s podkladem Základní mapy ČR? Jednalo se o jedinou mapu, kde se dalo odkázat na souřadnici, což jsem používal na projektu http://www.drobnepamatky.cz.

 26. Jiří Linhart says:

  moc pěkné stránky, jde nějak vytisknout nebo uložit náhled mapy, díky

 27. Karel Hlaváček says:

  Prosím o info co znamená barevné označení parcely ? Viz červená barva např. zde:
  http://www.ikatastr.cz/#ilon=13.629791&layers_3=0B000FFTFFT&zoom=17&lat=50.70353&lon=13.64206
  Díky

  • Stanislav says:

   černá/(0,0,0) hranice věcných břemen na části parcely průběžně
   nachová/(128,20,255) VB na části parcely – ostatní průběžně
   cyan/(0,255,255) VB na části parcely – užívání průběžně
   modrá/(0,0,255) VB na části parcely – vedení průběžně
   růžová/(255,0,255) VB na části parcely – chůze a jízda průběžně
   červená/(255,0,0) VB na části parcely – podle listiny průběžně
   nachová/(128,20,255) VB na parcele – ostatní průběžně
   cyan/(0,255,255) VB na parcele – užívání průběžně
   modrá/(0,0,255) VB na parcele – vedení průběžně
   růžová/(255,0,255) VB na parcele – chůze a jízda průběžně
   červená/(255,0,0) VB na parcele – podle listiny průběžně

 28. Karel Hlaváček says:

  Vidím že, můj odkaz na polohu místa v předchozím dotaze není místem co jsem chtěl např. ukázat.
  Ale barev v mapě pozemků je víc, krom červené i modrá, fialová …
  A dále – hlavní pomocník – kliknutí na číslo parcely a načtení se informace o parcele mi nefunguje …
  Pracuji v exploreru.
  Díky.
  KH

 29. Karel Hlaváček says:

  Nevím zda jste něco přenastavil, ale nyní náhle vše začalo fungovat jako před týdny :-))
  Včetně zmenšení map, včetně letecké mapy atd.
  Díky
  KH

 30. Díky za aplikaci. Chybí snad jen možnost vyhledávat přes čísla parcel a stavebních pozemků.

  • Stanislav says:

   diky za reakci, zatim nevim jak to udelat jednoduse, ale urcite to jde…je tam potreba zadavat k.u. a to bye chtel any bylo neka zautomatizovane… nejaky napad ?

 31. osp says:

  Zdravím,
  je možné vyhledávat/vypsat/zvýraznit seznam parcel odpovídající zadané výměře? Myšleno, když už jsem nad obcí tak blízko, že se zobrazí jednotlivé parcely. Všiml jsem si, že i když nezadám kontrolní text po kliknutí na parcelu, tak vpravo v rámečku výměra je ihned vidět. Tipuji tedy, že ta informace je tam automaticky získaná, či spočtená.

  • Stanislav says:

   Dobry den,
   dekuji za skvely napad, ta informace tam je zatim pouze na kliknuti (pokud se klik zada spravne) ale nebyl by zrejme technicky problem to udelat tak jak popisujete.Pokud byste mel detaily jak by to melo fungovat (z pohledu uzivatele) urcite nevahejte mi napsat. dekuji S.

 32. kidal says:

  Děkuji za tyto stránky.

 33. Nataša Vavříková says:

  dobrý den. U mého jména a jména mého exmanžela máte stále zápis o exekuci, ale já mám dopis z katastrálního úřadu, jímž se zápis ruší.

  • Stanislav says:

   Dobrý den, prosím obraťte se přímo na přislušný katastrální úřad, který je oprávněn údaje zapisovat. Veškeré údaje na iKatastr.cz jsou přebírány ze zdrojů ČÚZK, resp. z podkladových map příslušných poskytovatelů otevřených dat. Prosím o pochopení, že se správností/nesprávností údajů iktastr.cz nemůže nic dělat, neboť je pouze ‘čte’ od příslušných ‘autorit’ a nemá oprávnění je jakkoli měnit.
   Děkuji.

 34. Jan says:

  Dobrý den, dovolil bych si připojit jednu inspiraci, kerá by mohla být velmi užitečným produktem: uživatelský seznam nemovitostí se zobrazení dat z KN. Po kliknutí na nem. v seznamu se zobrazí odpovídající data z veřejné části KN. V podstatě – pokud by KN nevytvářel jen dočasné linky na zobrazená data, tak by to šlo dělat v každém prohlížeči, jako oblíbené záložky. Ale, protože ty linky nejdou použít vícekrát, tak by byla zapotřebí nějaká funkce (aplikace), která nějaké základní údaje z uživatelského seznamu (např. kat. úz. a číslo LV) vždy znovu vyplní do vstupního formuláře v aplikaci volného přístupu do KN. Co myslíte?

 35. cuprumov says:

  Dobrý den,
  aplikace je vynikající! Jen by mě zajímalo, jak moc je aktuální? Našel jsem pozemky, kde třebas už rok stojí dům, ale v mapě nic není.
  Děkuji za informaci!
  Rýdel

 36. pkadera says:

  Dobry den, slo by nejak otevrit lokalitu na mape primo z bunky Excelu, kde mam adresu lokality/mista?

 37. zelvagody says:

  Dobrý den, je nějaká šance na zobrazení turistických map seznam.cz. V této vrstvě je mnohem více místních informací což bych ocenil. Jinak užasná aplikace – Děkuji

 38. Zdeněk says:

  Dobrý den

  Předem, super webová aplikace, především oceňuji rychlost zobrazení oproti ČÚZK, propojení s různými mapovými podklady, zejména OSM a seznam.

  Poprosil bych ale jiné seřazení tlačítek u přepínání typu mapy. Dál bych poprosil o zobrazení pouze katastrální mapy bez mapového podkladu. Bude v budoucnu, vedle vyhledávání podle č.p., i vyhledávání i podle čísla parcely?

  • Dobry den, dekuji, jake serazeni byste doporucoval ? vyhledavani podle cisla parcely by bylo mozne pouze pres zadani k.u., uvazuju o tom, ale nemam jasnou predstavu jak by to melo jednoduse pro uzivatele fungovat , pokud mate nejaky zajimavy napad jak to realizovat, napiste. S.

   • Zdeněk says:

    To řazení map je tedy jen můj názor, takže určo může být i lepší řešení. Shora dolů: 1) prázdná mapa – pouze katastr 2) geografická ČÚZK 3) OSM 4) základní seznam 5) základní google 6) letecká seznam 7) letecká google. Nebo dát k sobě podle poskytovatele (seznam – google). Chápu ale, že je letecká seznam nahoře, páč je ze všech podkladů nejlepší ;).

    Pak se mi hodně líbí, jak má záložky u mapy udělané OSM, (vrstvy, legenda, sdílet, atd…) a hlavně to sdílet, kdy se dá výřez mapy uložit do PDF a vytisknout.

    Vyhledávání přes parcely je doopravdy hodně komplikované a není to jednoduchá věc. Stačilo by možná pouze k vyhledávání zadat číslo parcely a katastrální území a kdyby to kvůli číselným řadám našlo dva výsledky, tak by se vybralo, obdobně jako v jiných mapách.

    Toto jsou jenom individuální drobnosti, jinak skvělá práce a ať se daří dál s vývojem

 39. Pavel says:

  Dobrý den od cca 11.1.2017 při kliku na nemovitost přejde na KN a hlásí chybu ,,špatný formát volání,,. Je to trvalé? P.H.

 40. Pavel Riedl says:

  Perfektní, používání je intuitivní. Zcela jasně jste při návrhu zapojil hlavu.
  Děkuji.

 41. g. carpa says:

  Dobrý den, zdá se, že katastrální úřad omezil množství údajů pro nahlížení z externích mapových portálů. Možná i v návaznosti na zpřístupnění služby přímo přes mapy.cz, nenabízí plnohodnotné nahléžení. Nevíte o tom prosím něco více?

 42. Václav says:

  Katastr vypnul captcha, ale take dneska omezil vypis – uz tam neni uplna adresa vlastnika ani odkaz na rizeni s cenovym udajem – tam slo najit minuleho vlastnika…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s