Post-totalitní systém

Pěkně popsáno, musím říct, že až teď mě zaujala kniha V.Havla “Moc bezmocných” [1] Vzhledem k tomu co se děje v současné době s cenzurou a propagandou si myslím, že se k tomuto systému opět zdárně přibližujeme. Hlavně “Zákaz nezávislého myšlení (se považuje) za nejvědečtější světový názor”. Nebo “izolace od informací se nazývá jejich zpřístupněním” Ve zpřístupnění těchto “nezávislých informací” vedou LinkedIn, Facebook , Twitter, Google a naše mainstreamová média nejsou pozadu – čerpají zřejmě ze zkušeností v publikování politických pravd Rudého Práva. Jen jim chybí nadpis ” informace všech zemí , spojte se ! ” . Současný systém inovoval a poučil se z minulosti, používá pro nežádoucí názory a data rafinovanější označení – dezinformace, fact checkers, misleading…atp. – na všechno se dá totiž podívat i z té lepší nebo horší stránky, že ? [2] . jen jde o to, kterou stránku nalistujete.. (doslova na webu), věnujete ji pozornost a dáte prioritu – a naši odborníci na pravdu vám naservírují tu správnou stránku, kterou chce vládní moc (vždyť – co je vlastně tak špatného na přísaze v dětství : “Pro budování a obranu naší socialistické demokratické vlasti, vždy připraven ! , resp. víme, že cílená reklama prostě funguje, tak proč ji nezneužít nepoužít pro dobro, šíření jediné pravdy a vůbec lepší svět a světový mít mír ?

V. Havel popisuje mnoho dalších aspektů chování tohoto systému, jak k tomu přispívají “ti co chtějí mít klid”, pasivita a rezignace občanů nebo ti co mají na vše instantní a pohodlné závěry a nejdou do hloubky daného problému. Zprofanování vědy a tzv. odborníků k politickým účelům už tu také bylo. Je to dobře napsané, doporučuji přečíst. Zažili jsme to už jednou s demokraticky zvolenou KSČ. Můžeme to dát znovu a poblahopřát si “Welcome back ” ( tentokrát ale prosím ve výslovnosti široce roztáhnout ústa a možná i nozdry pro případný PCR test a nachystat legitimaci. (Tečka)

==================================================

Reference na nevědecké zdroje a neověřené názory, autor nezodpodvídá za společenskou a politickou újmu, kterou může způsobit samostatné shlédnutí nebo i četba těchto zdrojů, konzultujte prosím s aktuálním zněním trestního zákona a odborníky na politicky korektní interpretaci.

[1] Vaclav .Havel, Moc bezmocnych, strana 11.

[2] Pilát Ponský – “Co je pravda” ?, Bible, Novy Zakon, Jan18/38

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.